Hackerlardan Sony’e İlginç Teklif

Yazar: Unknown Tarih: 01:06 Kategori: , , Yorum: Yorum Yap
Hackerlar’dan Sony firmasına şaşırtıcı teklif!
Sony’nin PSN networkunu yerle bir edip bilgileri çalan hackerlarla ilgili ortaya atılan bu söylentiler, eğer doğruysa Dünya’yı yeni bir skandal bekliyor demektir.
Yaklaşık bir hafta kadar önce Sony’nin Playstation 3 konsolunda oyuncularına hizmet veren PSN yani PlayStationNetwork hackerlar tarafından hacklenmiş, bu olayın hemen ardından da PSN kullanan oyunculara, “Sony’den, kullanıcıların kredi kartı bilgilerinin çalınmış olabileceğine dair bir uyarı” gelmişti.
Gündeme bomba gibi düşen bu iddiaya göre Sony, çalınan bu kredi kartı bilgilerini aslında geri alabilir, bunun sebebine gelirsek hackerlar, ele geçirdikleri 2,2 milyon civarı PSN kullanıcısına ait kredi kartı bilgilerini Sony firmasına satmayı düşünüyor.
Ortaya atılan bu iddiaya göre hackerların Sony’e önerdiği şey sadece kredi kartı bilgileri değil, bunun yanında hackerlar Sony’ye PSN verilerini de satmayı teklif edildiği öğrenildi. Daha önce The New York Times gazetesinde yer alan iddialara göre Sony, hackerlara PSN verileri karşılığında 100 bin dolar teklifte bulunmuş, ancak hackerlar bu teklifi kabul etmeye yanaşmamıştı.İlerliyen günlerde ne olacağı beklenen merak konusu.Hackerlar ile Sony’nin kullanıcılara zarar vermeden uygun bir yol bulacağı düşünülmekte…
Paylaş: Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr