Affiliate Marketing-1(Satış Ortaklığı)

Yazar: Unknown Tarih: 23:49 Kategori: , , Yorum: Yorum Yap
Şimdi de sıra geldi internetten para kazanabileceğimiz yöntemleri anlatmaya... İnternetten gerçek anlamda para kazanmak için başvurabileceğimiz ilk yöntem, affiliate marketing(satış ortaklığı) sistemidir. Bu sistemle ilgili ilk yazımız sistemin temel prensipleriyle ilgili olacak. Sistemi inceleme fırsatınız oldu mu bilemiyorum; ama baktığımızda sistem dünya genelinde yıllardır bilinmekte ve aslında satış ortaklığı üzerine kurulu. Yani aslında toptancıdan aldığınız malı perakende satış olayı var. Ama ''affiliate marketing''in farkı %50 hatta %75'lere kadar yüksek komisyon vermesidir. Yani diyelim 100 TL'lik bir ürün sattınız; sizin payınız en az 50 TL olabilir. Peki nasıl oluyor da bu kadar fazla komisyon oranı mümkün olabiliyor? Bunun sırrı satacağımız ürünlerin yapım maliyetinin düşük olmasıdır. Çünkü satacağımız ürünler genelde teknoloji ve e-book alanındaki ürünlerdir.
Şunu hemen belirtmek isterim ki bu sistemi iyi araştırıp gereken eğitimleri almak ve ona göre hareket etmek gerekmekte. Gerekenleri yapmazsanız umudunuz kırılabilir ve elinizden büyük bir fırsatı kaçırmış olursunuz.
Bu sistemle ilgili bir diğer nokta da ''affiliate marketing''in tamamen yasal olması(kazanacağınız komisyondan yasal vergiler düşürülmektedir). Diğer bir avantajı ise bu komisyonculuğu yaparken hiç kimseyle muhatap olmazsınız. Peki bu ürünleri satacağımız ve tanımayacağımız:-) kişileri nereden bulacağız? İşte asıl iş burada başlıyor ve cevabı da bir sonraki yazımızda...
Tabi ki gözünüzle görmedikten sonra ne anlatsak boş olurdu. Aşağıda bu yolla kazanılmış para miktarlarını ve bu konuyla ilgili hurriyet.com'da çıkmış bir haberden alıntı göreceksiniz. Bir dahaki yazımızda affiliate marketing sisteminin detaylarına devam edeceğiz.

Paylaş: Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr