İnternetten Blog Kurarak Para Kazanmak

Yazar: Unknown Tarih: 23:43 Kategori: , , , , , , , Yorum: Yorum Yap
Para kazanma yollarından biride blog kurmaktır.Düşük bir bütçe ile kendi işinizi kurabilirsiniz. Zamanla okuyucu kitleniz arttıkça para kazancınızda artacaktır. Bir blog sahibiyseniz, yapmanız gereken en önemli iş, sitenizi güncel tutmaktır
.
Blog kurmak için birçok çeşit yöntem vardır.Blogger, WordPress, Blogspot, Blogcu seçeneklerden sadece birkaçıdır.Sadece alan adınızı satın alarak, blogunuzu kurmaya başlıyabilirsiniz.

Blogunuzdan ciddi paralar kazanmak istiyorsanız, bunu ücretsiz servisler kullanarak başarmanız oldukça zor.Bu çeşit ücretsiz servislerde istediğiniz reklamları yayınlayamazsınız.Katı kurallara sahip bu bloglar, kurallara uymadığınız taktirde sayfanızı kapatabilirler.Böylece boşa emek harcamış olursunuz.

Blogunuzda özgür olmalısınız.Bu konuda size yardımcı olacak Blog Bilimi adlı e-kitaba buradan bakabilirsiniz

Blog kurmaya karar verdiğimizde, blogumuzun konusuna göre uygun bir tema seçmeliyiz.İnternette ücretsiz birçok tema vardır.Yapmamız gereken en uygun temayı seçmektir.

Blogumuzun konusu oldukça önemlidir.Blog kuran kişiler farklı konuları ele alabilirler.Genel, oyun, film, özgün makale gibi kategorilerde birçok blog vardır.Sizi sıkmayan bir konuyu ele alın.Çünkü bir blog kurduğunuzda, güncel tutmanız gerekir.Blogunuzla keyif alarak uğraşırsanız, uzun vadede karlı çıkarsanız.Blog konuları bu açıdan oldukça önemlidir

Blogunuzun konusunu seçtikten sonra, makaleler yazmaya başlıyabilirsiniz.Blogunuzda yer alan makalelerin uzunluğu önemlidir.Bazı bloglarda ki yazılar oldukça kısa iken, bazı bloglarda ki yazılar ise çok uzundur.Çok çok uzun makaleler,okuyucuyu sıkabilir.Bu yüzden 400-500 kelimeli makaleler, ideal olanlardandır.
Blog işi sabır gerektirir.Çeşitli yöntemler uygularsınız.Hangi yöntemin daha etkili olduğunu çözersiniz.Zaman içinde daha çok tecrübe elde edersiniz.Uzun vadede sabit bir okuyucu kitlesine sahip olabilirsiniz.Harcadığınız emeğin karşılığını alırsınız, bunu asla unutmayın.

Sabit bir okuyucu kitlesi sayesinde blogumuzdan para kazanabiliriz.En basit olarak Google Adsense programına katılabilir, reklam yayınlarından para kazanabiliriz.Bir blog siteniz varsa google text reklamları tercih etmelisiniz.Reklamlar, sitenizdeki konularla alakalı çıkacağı için, tıklanma oranları görsel reklamlara göre fazla olacaktır.Adsense dışında, blogunuzu kullanarak çeşitli ürünler satabilirsiniz.Bir tedarikçi ile anlaşıp bu işten büyük paralar kazanmanız mümkün.

Tedarikçi bulmakta zorlanıyorsanız, internette ki satış ortaklığı sistemlerine katılabilirsiniz.Bu sayede satılan ürünlerden komisyon alırsınız. Ben satış ortaklığında GooMass  adlı e-kitaptan faydalanıyorum ve herkese tavsiye ediyorum.GooMass İnternetten Para Kazanma  kitabını buradan indirebilirsin.

Bunun dışında, popülerliğiniz arttıkça, diğer webmasterlar sitenizde reklam vermek için sizle irtibata geçeceklerdir.Reklam alanlarınızdan da büyük gelir elde edebilirsiniz.
Tabiki herşeyden önce, böyle bir bloga sahip olmak için, emek harcamalısınız.Uzun vadede karlı çıkacağınızı asla unutmayın.
Paylaş: Facebook Twitter Google Plus Pinterest Tumblr